eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Interiér, povrchy, osvetlenie...  ›  

Otázka

plavajuca podlaha
Stano (20. 4. 2012 10:14:06)

Dobry den, vedel by mi niekto poradit, ako postupovat ak chcem polozit plavajucu laminatovu podlahu v izbe, kde su teraz vrzgajuce nerovne parkety prilepene asfaltom na beton (tehlovy panelak) ? Staci parkety vyhodit a miesto nich polozit podlahovy polystyren (EPS 100 S), nato dat Arbiton podlozku a na nu plavajucu podlahu, alebo aky je spravny postup ? dakujem

Odpovede

Počet odpovedí: 6
Stránka: 1 / 1
Re: plavajuca podlaha
msky (20.4.2012 15:03)

Ak to nevrzga pocelej ploche len niekde, nastrikaj pur penu tam kde vrzga, potom to ocisti. Pena spevni uvolnene parkety.

Re: plavajuca podlaha
Kleofas Marcinka (20.4.2012 15:57)

no ten ti teda poradil... :)

PUR pena ti akurat zdvihne parkety a narobi bubliny.
Pokial stare parkety nechces odstranovat, pozicaj si brusku na parkety a drevene podlahy, potom to vsetko dokladne povysavaj - spary a uvolnene, vrzgajuce miesta zapln Duvilaxom na drevo.

Re: plavajuca podlaha
Kleofas Marcinka (20.4.2012 17:18)

druhou moznostou je:
- odstranit parkety
- odbrusit vycnievajuce kusy asfaltu
- polozit netkanu textiliu
- hydroizolacnu foliu
- EPS 100
- mirelon
- laminatovu podlahu

Nezabudni na to, ze sa ti zdvihne podlaha a budes musiet riesit vysku dveri...

Re: plavajuca podlaha
Stano (20.4.2012 20:52)

Dakujem za rady.

Re: plavajuca podlaha
filip (22.4.2012 12:01)

miesta kde to vŕzga navŕtaj a natlač lep na parkety a zaťaž nech to zalepý.potom na to daj arbiton 6mm ten niveluje do 4mm a má aj tepelno-izolačné vlastnosti a polož parkety.ja by som dal ja fóliu pod arbiton pre kludnejši spánok.

Re: plavajuca podlaha
jožo (22.4.2012 21:38)

Ak vrzgaju parkety to znamena ,že su uvolnene od podkladu.Priklanam sa k Filipovi s tým že tá parozábrana je tam zbatočná,lebo pod nou je drevo...aby to nemalo opačný efekt a nezačalo to robit problém s "dýchaním"toho dreva(parkety)
Aj ked taký laminát je vzdialený od prírodného dreva...čiže spajanie nových technologii so starými je lotéria.Klasické parkety je predsa len osvedčený materiál .ktorý má svoju užitkovu hodnotu.O pár rokov budeme vyhadzovat laminát z viacerých dnes neuspokojivých vlastností.Preto zvážte to vyhadzovanie pôvodných parkiet.Tot môj názor.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY
BAUMIT
HASIT
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk