eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Interiér, povrchy, osvetlenie...  ›  

Otázka

laminátová podlaha ako obklad steny
Victorio (3. 2. 2011 12:30:07)

Ako čo najjednoduchšie upevniť lamely na stenu ?
Chcem obložiť časť steny (do výšky cca 1m) laminátovou podlahou (už je kúpená v akcii Mercury 3,50€/m2 6mm)
Na drevený rošt nechcem, potom by vznikla medzera, kde by sa mohla zrážať para (kuchyňa), a tiež nechcem zasahovať ani do podlahových líšt, ktoré už sú upevnené.
Lamely chcem dať vodorovne, teda celý rad nad seba bez väzby na strany, medzery prekryť lištou.
Plánoval som nalepiť nejakým lepidlom v tube (mamut alebo niečo podobné), prípadne PUR penou Thermokleber, pištoľou naniesť hada v tenkej vrstve. Ukazuje sa, že to až také jednoduché nebude. Poskladať 5 lamiel a potom ich dvihnúť a prilepiť, to je môj plán, chcel ich zlepiť lepiacou páskou, kvôli tomu, aby sa neuvoľnili perá.
Neviem, či bude vhodné všetky miesta kde sa dá zatmeliť silikónom.
Tiež neviem, či by sa to dalo ukladať aj na väzbu, a zaklikávať priamo na stene, ale to by som musel nechať vždy po 1 rade zaschnúť lepidlo, inak by sa uvoľnilo a spadlo.
Čo vy na to ?

Odpovede

Počet odpovedí: 13
Stránka: 1 / 1
Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Marek (3.2.2011 13:35)

ten rošt tam budeš mať najlepší,tá vzduchová medzera je tam vhodná

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Victorio (3.2.2011 15:24)

no potom jedine nalepiť, alebo priskrutkovať tenké drevené lišty cca 1cm, a na nich lepiť, alebo skrutkovať, pričom skrutky by som prekryl lištami. Bude to OK ? teda medzera 1cm ?

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Marek (3.2.2011 15:41)

presne tak,kludne aj 2cm lišty.....štandardný postup

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
mp (3.2.2011 20:45)

ak obkladať, tak celú stenu. a skontrolovať najprv rovinnosť steny, pretože na krivú sa to nalepiť nedá (bolo by to hnusné). skrutky na "parketách" vyzerajú blbo, videl som.

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Ignac Tucek (3.2.2011 21:15)

To bude vyzerat...
Laminatova nahrazka poctiveho dreva na stene. Ved treba byt cool a "asi to dnes leti."
Pokial je aj ten vas zivot tak synteticky ako veci, ktorymi sa obklopujete, tak lutujem vasu manzelku. Moc si s vami neuzije :))))

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Stavbar (3.2.2011 21:42)

Super cool??????!!!!!!!!!!

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Victorio (4.2.2011 14:32)

Ignac: podlahu mám pravú nefalšovanú smrekovú dlážkovicu v celom dome, , na kuchynskú linku z dreva žiaľ nemám, preto som sa uskromnil s kombináciou laminovaná drevotrieska orámované fóliovanou MDFkou.
Myslím, že bachnúť tatranský profil na stenu, oproti ktorej je "umelinová kuchynská linka" by práve vyzeralo otrasne, a zastaralo.
Materiálovo je laminátová podlaha najbližšie ku tomu, z čoho je linka. Presne to isté by bola laminovaná drevotrieska, tá vychádza ale drahšie.

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
majo (5.2.2011 16:47)

ja by som tam nedaval laminatovu podlahu,ale bud DTD z coho je linka alebo sa da kupit aj chrbtovina o hrubke 6mm vo farbe lamina. Ta plavacka na stene bude vyzerat otrasne,ver mi...

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Victorio (7.2.2011 11:11)

obklad plavačkou som videl v jednej kaviarni, a vyzerá to pekne, tam je síce s ňou spravená podlaha, a zároveň obklad sokľa, pekne lišty hore, rohy, všetko pekne precízne, rovno. Že je to plávačka som zistil len pohmatok, kedy som hľadal spoje medzi lamelami.
Ešte ma napadlo, najprv nalepiť na stenu EPS, resp. SDK, a na to lepiť plávačku, kvôli vyrovnaniu podkladu.
"Chrbtovinu" som nechcel, mal som toto doma v detskej izbe, a bolo to také rovnaké, v celej ploche jeden vzor, plávačka je aspoň trocha rozdielna medzi lamelami.

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
filip (13.2.2011 15:39)

do kuchyne by som to nedával.Merkury market je sám osebe šit a sám si povedal že para vlhko.Uvidíš ako budú tie parkety povydúvane a povykrúcane tak za rok.Radšej tam nedaj nič ako toto a keď už tak rošt ako na tatranský profil.

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Pepa (2.3.2011 17:55)

Kup si laminatovy obkladovy profil, napriklad v hornbachu. Je to lacne a pracuje sa s tym dobre. Ma to dobre vyriesene spoje, su k tomu listy. Mame to v kuchyni uz nejake roky a je to super, drzi to, je to rovne, nic sa na tom nekazi.

Drevo si do domu dava iba barbar co kazi nase lesy.

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
MichalV (3.3.2011 08:37)

Laminatka na stene by mohla posobit ako parobrzda. Myslim, ze by sa za nou nemusela zrazat para, pokial by sa aj spoje v rohoch dobre pretmelili pruznym tmelom. Aby sa co najviac eliminovali nerovnosti steny, tak by som to asi lepil nizkoexpanznou PUR penou rad po rade alebo nejakym pruznym tmelom. Aby to pekne vyzeralo, tak by som sa asi vyhol skrutkovaniu a prekryvaniu listami a pod. Radsej pomalsie a preciznejsie a listy len do rohov a na vrch. Treba vyskusat, potom date skusenosti :-).

Re: laminátová podlaha ako obklad steny
Pavel (28.9.2012 16:04)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli nebude vadit laminátové podlaze sporák, aby podlaha nebyla ohořelá? Děkuji

S pozdravem

Pavel Václavík

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY
BAUMIT
HASIT
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk