eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Omietky, farby, fasády  ›  

Otázka

omietka na malovku
Micho (1. 8. 2008 13:27:24)

Dobry den, chcem natiahnut stukovu omietku na starsie steny, z kt. nejde dobre dolu farba. Ak to dobre napenetrujem, mozem na to natiahnut feinputz? Robil to tak niekto? Farba nie je olejova a oskrabovanie farby by ma moc spomalilo. Dakujem

Odpovede

Počet odpovedí: 5
Stránka: 1 / 1
Re: omietka na malovku
kutil (1.8.2008 13:43)

ziadna penetracia nie je taka, aby nezarucila ze sa farba bude odlucovat od podkladu - obzvlast ak namokne pri natahovani fineputzu. Takze oskrabat dolu a ak vas tlaci cas a mate na to gule, stiahnite to dolu wapkou.

Re: omietka na malovku
MadaC (1.8.2008 14:00)

Stara farba (nie disperzna) mi velmi dobre isla dole hubou a vedrom vody + trochu saponatu na odmastenie. Disperznu aspon trochu vyskusajte ako sa bude spravat ked ju namocite a urcite aspon trochu prebruste.

Re: omietka na malovku
Jošo (1.8.2008 18:04)

Tak davat omietku na malovku by som neriskoval,ani keby ma cas neviem ako tlacil.Nasledna oprava je horsie,ako spravit to prvy krat a poriadne.
Ak je omietka pod malovkou dost pevna,tak to pojde dole aj tymto typom kotuca do vrtacky.Mam odskusane.Ide to celkom rychlo.Ale potom aj tak penetrak.
http://www.technaco.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=4415

Re: omietka na malovku
mp (2.8.2008 16:12)

Vlani v jeseni som nemohol dať dolu náter, asi latex blízko 30 rokov. Prekrývajúce vrstvy som odstraňoval špongiou, špachtľou ale tá spodná vrsva držala ako ... viera. Nakoniec som sa n..al a natiahol 2mm feinputz. Potom 2x riedený a 2x obyčajný náter akrylátovou vnútornou farbou. Drží ako spomínaná viera.

Re: omietka na malovku
peter (3.8.2008 09:37)

ja som asi pred 2 r. robil na celom staršom RD nové omietky. Vrchnú omietku som dával vonkajšiu vapeno cementová knauf ( lepšie sa mi s ňou robilo ako z baumitom ). Starú farbu som zoškrabal kde išla dolu, použil som drôtenú kefu, hrnčekový kotúč do rozbrusocačky ( zaprášený celý RD). Kde nešla farba dolu a dobre držala nechal som tak. Steny aj stropy som napenetroval duvilaxom, na to som natiahol lepido so sieťkou a na to som dal spomínanú omietku. drží to zatiaľ všade, zatiaľ sa nič neodulo.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

BAUMIT
› SIKA
HELIOS

Nanopor photokat 

 

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk