eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Výplne otvorov - okná, dvere  ›  

Otázka

Rohové plastové okno
Victorio (21. 8. 2007 9:33:22)

Mam atypicke staré drevené kastlove okná , rohové. Su riesene tak, ze v rohu nieje murovany stlp, ale iba okno, ktore ma este aj bocne nepohyblive sklicka.Chystam sa na vymenu, a zvazujem, ci dat rohove okno, a riskovat problem, ze sa bude v ochladzovanom rohu zrazat vlhkost, resp. tvorit plesen, alebo vymurovat stlp, a pouzit trocha mensie okna.
Celkovo v druhom pripade pracnejsie riesenie, pretoze treba najprv vyhodit stare okno, domurovat stlp, a nasledne vlozit okno, podla moznosti v jeden den, a premysliet vopred vhodne umiestnenie okna. Co sa tyka stlpu, tiez som povodne chcel iba domurovat ku staremu oknu iba zvonku, takze neskor by sa vyhodilo iba stare a vsadilo nove. Ak by som stpl murovat az po vnutorny roh steny, (50x50cm) tak to sa da az po vybrati okna.
Rovnako sa mi nie celkom paci previs muru nad oknom, predpokladam, ze je tam poriadny zelezobeton, pretoze po 55 rokoch nevidno ziadne praskliny

Odpovede

Počet odpovedí: 8
Stránka: 1 / 1
Re: Rohové plastové okno
melkor (21.8.2007 13:52)

Technológia už pokročila. Ešte nie dosť na to, aby bolo v rohu sklo-na-sklo, ale okná s rohovým rámom už sú zvládnuté dostatočne dobre. Nechajte si spracovať ponuky od dodávateľov. Každý rád ukazuje U(skla). Zamerajte sa hlavne na koeficient U(rámu), to je pre vás v tomto prípade podstatnejšie.

Re: Rohové plastové okno
Victorio (21.8.2007 15:29)

kdesi som natrafil na diagramy tepelnych mostov, u roznych variant umiestnenia okien, ako aj rohove, a roh okna na tom nevyzeral ktovieako, dost silne tepelne mosty pretoze tam to je okrem malej hrubky, aj ochladzovane vetrom. Prave z toho mam obavy, ale ide mi o skusenost z praxe, pretoze teoria je teoria.

Re: Rohové plastové okno
Ludo (21.8.2007 16:29)

No, šak to daj - a my ostatní sa potom už poučíme z tvojej praxe....

Re: Rohové plastové okno
tomas g (21.8.2007 18:40)

Myslim, ze so stlpom to bude este horsie. Keby bol aj hned z "tehlovzduchu", bez zateplenia ziadna slava. Ja by som dal skor okno za roh - nie su tamproblemove detaily a vyzera to elegantne. Melkor: vydel som aj super okna sklo na sklo, dobre zvladnute, ale ta cena !

Re: Rohové plastové okno
melkor (22.8.2007 06:47)

tomas g: tým "sklo za roh" myslíte zaoblené sklá? Pekná vec. Podaktorí frajeri majú v ponuke zaoblené 2-sklo a tí úplne najväčší aj 3-sklo. Ale tá cena ...

Re: Rohové plastové okno
Victorio (22.8.2007 07:59)

Ludo: diki pekne....
A co tak spravit ten stlp priamo z polystyrenu ? Nosnost nie ktovieaka :) ale sietka, lepidlo a omietka, a nikto nic nepozna.
Mimochodom, sklo na sklo, tak, ako vyklad obchodov ?
A co tak otvarave okna ?Ibaze ta cast by bola neotvarava. Pochybujem ale , ze sklo na sklo v rohu bude mat lepsie vlastnosti, ako 5-6 komorovy plast.profil.

Re: Rohové plastové okno
Jošo (22.8.2007 10:30)

Stlp s polystyrenu??? :)) Parada:) To uz radsej stlp z dreveneho hranolu a ten oblozit XPS-kom.To uz nebude taky strasny tepelny most.A co to aj unesie.Al profil na rohy,sietka,lepidlo, pekne omietnut a je stlp ako lusk.

Re: Rohové plastové okno
Victorio (22.8.2007 10:36)

Mne ale zvysila jedna cela paleta kvadrov Porfix 20cm, tak som to chcel aspon ciastocne vyuzit.
Potrebujem ale vyriesit detaily umiestnenia rohu, tj. ci stlp len zvonku, a zvnutra bude iba okno, alebo stlp az po vnutorny roh, a okna by potom boli dve klasicke, trocha mensie,
Niekde na nete som raz videl detaily nakresy, atd. roznych prevedeny, teraz ich za svet neviem najst.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

NOVES okná, s.r.o.
SCHÜCO
VELUX Slovensko, s.r.o.
FENESTRA strešné okná, s.r.o.
SIEGENIA-AUBI KFV
GLASS-Al - zasklievanie lodžií 

Položte svoju otázku aj profesionálom poradenských centier firiem

››› Otázka firmám

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk