eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Otázka

Betónový poter hrúbky 3cm
Juraj.A (13. 7. 2010 15:53:48)

Priatelia mám problém ktorý som si zavinil sám a hľadám riešenie. Betónovú dosku hrúbky 10cm sa mi podarilo spraviť o 3cm nižšiu, ako mala pôvodne byť. Jedná sa o platňu rozmerov 200x150cm, ktorá je ako vstupná šasť z ktorej potom pokračuje 5 schodov, ako vstup do chalupy. Teraz som do tejto betónovej dosky navŕtal 12 dier o priemere 10mm, zatĺkol som roxor, odrezal 1,5cm nad úrovňou pôvodnej betónovej platne. Na tieto roksory som navaril karí rohož priemer 6mm a veľkosť oka 10x10cm. Po obvode zašaloval do výšky potrebných 3cm a zajtra hneď ráno idem vyliať betónovým poterom (štrk 0-4mm + cement+ duvilax)
Otázka... je toto riešenie aspoň ako-tak v poriadku (na betónový poter pôjde ešte dlažba) a hlavne, či pôvodný betón niečím napenetrovať. Bol robený asi pred dvomi mesiacmi. Stačil by duvilaxový poter? Ďakujem

Odpovede

Počet odpovedí: 13
Stránka: 1 / 1
Re: Betónový poter hrúbky 3cm
norec (13.7.2010 16:20)

...nestresuj, malo by to byt dobre...

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Juraj.A (13.7.2010 16:51)

norec - ďakujem pekne za názor. Nestresujem, iba som si chcel overiť, či som zvolil aspoň trochu vhodné riešenie. :o) Tlačí ma totiž čas. A ešte aj to počasie, mám strach, aby mi to v týchto teplách nepopraskalo. Polievať to budem, proti slnku mám nachystané staré koberce... tak snáď sa podarí.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Miro (13.7.2010 20:00)

Ja by som to robil tak isto, len by som tam nedal ten duvilax, zdá sa mi tam zbytočný.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
jancici (13.7.2010 21:03)

na mokre koberce taj igelit, potom to bude rdzat vlhkost ;-)

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Mirčo (14.7.2010 06:18)

Na ten podkladový betón by som tesne pred vylievaním natiahol tenkú vrstvu flexiklebru.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Juraj.A (14.7.2010 09:37)

Mirčo - ďakujem, ale už je neskoro. :o( Podkladový betón na povrchu trochu rozrušený - zdrsnený, poliaty vodou - dobre sa nasal a spravený poter. TZeraz už iba poctivo polievgať a čakať, ako to dopadne.
Ešte otázka. Za aký čas to môžem odšalovať? Potrebujem toriý po obvode položiť drenážnu rúru a zasypať kamenou drťou a to šalovanie a opory stoja v ceste.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Mirčo (14.7.2010 09:42)

Keď uvidíš medzeru medzi šalungom a betónom, môžeš to v pohode odšalovať. Akurát nestúpaj na hranu betónu. V tomto teple a 3cm poter - za pár hodín tam medzera bude.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Juraj.A (14.7.2010 09:46)

Mirčo - potešil si ma, :o)

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Mirčo (15.7.2010 12:26)

Juraj - všetko OK ?

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Juraj.A (15.7.2010 21:06)

Mirčo nie... napísal som v Tvojom príspevku o horúčavách. Ale vraj to nieje až taká tragédia. Práve bol u mňa jeden murár a povedal, že vrchná vrstva, čo sa olupuje je vyzrážaný cement. Mám to oškrabať, potom napenetrovať a bez problémov flexi lepidlom nalepiť dlažbu. Samotný betón je pevný. Ale kedy lepiť? Teplo ako sviňa a času iba do nedele. Potom komčím dovču na chalupe a vraciam sa do pracovného procesu.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Mirčo (16.7.2010 05:42)

Keď sa olupuje len vrch a v betóne nie sú praskliny, tak sa nič strašné nedeje. Keď pobúchaš po tom betóne, nemal by dunieť, keď to nie je popukané. S tou dlažbou by som týždeň počkal - či sa niečo ešte nestane. Tej dlažby je malá plocha - položíš to hocikedy.

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
omega™ (17.7.2010 10:54)

ak na povrch vystupilo cementove mlieko bola ta poterova zmes prilis tekuta. betonova zmes je vtedy dobra, ked pri nasypani do furika z miesacky vytvori kopec, ktory sa da natrikrat striast do roviny

Re: Betónový poter hrúbky 3cm
Juraj.A (18.7.2010 17:13)

omega™ -ˇdakujem za poučenie, pravdepodobne máš pravdu, ten poter som robil trochu redší, aby sa ,me amatérovi ľahšie rozotieral do roviny. Keď som ho rozotrel a dvojmetrovou latou zarovnal - bolo to také krásne... No a tak to potom dopadlo. Aspoň som sa poučil do budúcna. Dlažba je už položená, vyfúgovaná a po zime sa uvidí výsledok môjho snaženia.
Ďakujem všetkým za rady a morálnu podporu. :o)

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

PORFIX pórobetón
XELLA pórobetón
HELUZ
WIENERBERGER Slovenské tehelne
VELOX
NIKO MGU 1.8
IKO šindle
TONDACH
KM BETA, s r.o.
RUUKKI
› SIKA

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk