eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Otázka

Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
ivvan (9. 8. 2006 12:41:29)

máte namontovaný nejaký systém, s ktorým ste spokojný a kúpili by ste ho znova?

Odpovede

Počet odpovedí: 7
Stránka: 1 / 1
Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
sm (9.8.2006 13:39)

Rozmyslal som nad tym, ale ked som na vystave videl ako su v rynach uchytene kable, napadlo ma, ze cistenie ryn sa podla mna velmi skomplikuje, tak to uz nechcem.

Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
Victorio (9.8.2006 14:36)

Kvoli cisteniu by pomohli este ochranne sitka, ktore zadrzia listie, a ine necistoty.
Ak by som mal prebytok penazi (co nemam) tak by som v pripade problemov s ich zamrzanim, napr. problemove miesta, kde nasledne sa tvoria velke cencule a pod. alebo zvody do trativodu, kanalizacie, si ich dal, rovnako aj vyhrievane chodniky , vyhrievany bazen, atd... Ale ak mi sneh zlezie zo strechy za par hodin (mam novu hladku plechovu krytinu), tak to je bezpredmetne.

Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
ivvan (9.8.2006 19:26)

ja to neberiem ako nejaký luxusný prvok na spôsob bazénu, ale ked vidím ako susedom lietajú tie odkvapy pod tiahou ľadu dole, tak by som nerád aby mi na novú fasádu túto zimu pristáli tie moje. na streche budú zábrany, sneh nemôžem nechať lietať len tak dole, lebo tam mám dvere a chodník, takže sa bude všetko topiť na streche.

Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
Vlado (10.8.2006 08:11)

Pozri http://www.v-system.sk (cz). Cez tuto zimu ked boli velke mrazy mi zacal zamrzat odtok a roztahovat rury. Dal som tam samoregulacny kabel, ale len do zvodu, nie do rin na streche. Kabel je zapojeny cez regulator. Funguje to. Kupil som to vo V-systeme, vedeli aj dobre poradit.

Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
ivvan (10.8.2006 11:54)

a samotné vodorovné odkvapy ti nemrzli?
inak aké žlaby by ste odporučili, plast alebo kov?
máte skúsenosti so zberačom daždovej vody, ako napr. na stránke http://www.marley.cz/cs/sortiment/okapy-ryny-marley/doplnky.html - chcel by som ho napojiť na horný koniec zvislého zvodu a dostať tak vodu na druhý koniec záhrady /70m/, myslíte, že to bude fungovať a prežije to zimu?

Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
Vlado (10.8.2006 13:13)

Nie nemrzli, zamrzalo to akurat pri odtoku do odpadu, kde je sifon, tam sa hromadi voda, ta zamrzla a postupne to zamrzalo hore az lad vytvoril ladovy valec v odtoku. Vyhrievaci kabel som osadil od zlabu cez cely odtok cez sifon a este asi 30cm do odpadu a odvtedy to bolo v pohode.

Re: Vyhrievanie odkvapových žlabov - áno/nie?
VoBo (10.8.2006 13:34)

victorio: mohol by si mi prezradit, aku strechu mas, prave hladam vhodnyi plech na moju 6stupnovu strechu, dokonca ci by tam netrebalo hlinikovu.... dakujem!

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

PORFIX pórobetón
XELLA pórobetón
HELUZ
WIENERBERGER Slovenské tehelne
VELOX
NIKO MGU 1.8
IKO šindle
TONDACH
KM BETA, s r.o.
RUUKKI
› SIKA

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk