eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Izolácie, zateplenie, zatesnenie  ›  

Otázka

podlahovy polystyren
tendk (24. 5. 2007 10:22:29)

Zdravim, chcem sa poradit, idem izolovat podlahu podlahovym polystyrenom (hrubka 5 cm) a dat po okrajoch stien polystyren hrubky 1cm. Cim by bolo najlepsie (akym sposobom) rezat polystyren? Je potrebne okrajovy polystyren prilepovat k stenam? (cim? - kleber?) Dat-nedat polystyren aj na miesto kde bude stat krb? Vdaka!

Odpovede

Počet odpovedí: 10
Stránka: 1 / 1
Re: podlahovy polystyren
PETER (24.5.2007 11:52)

Polystyren rež lacnym orezávacím nožíkom(z jednej tabule 100x50cm Ti víde 5 pásov podla výšky poteru),na stenu ho ničím nelep,budeš ho opierat na stenu pri betonovaní.Ja mám aj pod krbom,tam mi vyšiel poter ale 8 cm.

Re: podlahovy polystyren
duso (24.5.2007 15:37)

Rady PETRA doplnim : pod krb by som polystyren nedaval, casom moze "sadnut"

podlahovy polystyren
xs (24.5.2007 20:08)

rezat obycajnym orezavacim nozikom, pod krb polystyren nedavat, je tam zbytocny a moze sposobit sadnutie krbu ( aj ked nie velke ,a le naco provokovat )

Re: podlahovy polystyren
MiroM (25.5.2007 06:42)

duso,xs: Toto plati v pripade, ze sa robi tazka obostavba krbu povedzme z plnej tehly. A ani krbova vlozka sa nedava priamo na poter, ale urobi sa maly zakladik. Ak sa robi obostavba zo Superizolu, kludne tam ten EPS moze dat, skor by som mu ho tam odporucal dat. Aj v pripade tazkej obostavby je este moznost pouzit EPS200, resp. xps a myslim, ze sadnutie v tomto pripade nehrozi.

podlahovy polystyren
xs (25.5.2007 06:46)

viem ze nehrozi velke sadnutie, staci do 0,5mm a zacnu vznikat trhlinky pri styku zo stenou..aj ked zase mal by sa pouzit pruzny material na vyplnenie tohoto styku, ja dom polystyren pod krb nedal, budem robit kachlovu pec

Re: podlahovy polystyren
MiroM (25.5.2007 10:53)

xs: trhlinky v styku so stenou? Ved predsa musis poter od steny oddilatovat, napr. 1cm hrubym pasom EPS. Potom ti nejake mm sadnutia nevadia.

Re: podlahovy polystyren
mtb (27.5.2007 22:24)

Ja k tomu rezaniu polystyrénu - mám cca 0,5m pílku na drevo a tou sú rezy fantasticky rovné a hlavne žiadne polystyrénové guličky ale iba taký prach.

Re: podlahovy polystyren
esde (28.5.2007 11:14)

Rezanie polystyrenu: odporova rezacka, o co ide :http://www.zababov.cz/wiki/index.php/%C5%98eza%C4%8Dka_polyster%C3%A9nu#Profesion.C3.A1ln.C3.AD_.C5.99e.C5.A1en.C3.AD_od_firmy_Woodland_Scenic

citajte starsie prispevky. Ziaden prach ani gulicky

Re: podlahovy polystyren
MiroM (28.5.2007 12:14)

to esde: Ziaden prach , gulicky, ale zase smrad. A zeby bol EPS v plynnom skupenstve zdravy sa dvakrat neda povedat.

Re: podlahovy polystyren
esde (28.5.2007 12:23)

Dlhe roky som vyrezaval EPS (letecke modely) v beznom byte a ziaden smrad som nezistil. EPS v plynnom skupenstve, o tom som este nepocul s takou velkou molekulou si ti ani neviem predstavit, asi som v skole nedaval pozor.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

NOBASIL
BAUMIT
SMREČINA HOFATEX
› SIKA
STYRCON
IZOLAČNÉ PROJEKTY SK
VELOX - protihlukové steny
CLIMATIZER PLUS - fúkaná tepelná izolácia
STEICO

Položte svoju otázku aj profesionálom poradenských centier firiem

››› Otázka firme

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk