eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Pozemok, projekt, stavba na kľúč  ›  

Otázka

AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
ANJEL (16. 10. 2006 17:55:26)

Potrebujem vediet dolezitu vec ohladom pripravovaneho stavebneho zakona ( nikde na nete som ho nenasiel ), kde kazdy pozemok musi alebo mal by mat pristupovu cestu. Neviem co je na tom pravda, ale ja chcem stavat RD a tzv. pristupovu cestu vlastni Urbar.
Pristupova cesta je zapisany v katastri nehnutelnosti ako "E"- ckovy stav, t.j. nieje pravne vysporiadana. Nemozem vobec dostat stavebne povolenie !!! Poradte mi prosim ak ma niekto skusenosti alebo informaciu, ktora by mi pomohla. Urbar mi chce nanutit na odpredaj aj cast pozemku, ktoru vobec nepotrebujem. Co mam robit ?

pozn. Jedine riesenie je si odkupit pristupovu cestu. Fakt je to tak !!!

Odpovede

Počet odpovedí: 6
Stránka: 1 / 1
Re: AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
boboV (17.10.2006 09:04)

Ak je cesta zapísana v stave E tak ma list vlastníctva a tým je právne usporiadaná. ( Ma svojho vlastníka a podla toh co ste napísali, tak nim je urbárska spoloč.. Ak nie je cesta obecna prípadne štátna, tak staveb. úrad bude ( môže ) od Vás požadovat zmluvne ošetrený prístup na svoj pozemok ( t.j. najomná, darovacia zmluva, vecné bremeno na právo prechodu samozrejme zapísané v katastri. Cestu nemusíte kupovať.

Re: AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
ANJEL (17.10.2006 12:22)

DAKUJEM

Re: AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
Ludo (17.10.2006 12:32)

Stavebný úrad požadovať určite bude prístup. Naozaj stačí nájomná zmluva, alebo vecné bremeno - právo prechodu zapísané na katastri. Neverím, že by Vám urbár nedovolil právo prechodu.

Re: AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
ANJEL (22.10.2006 19:38)

No je to tak. Prechod cez ich pozemok som ziskal tzv. pisomnym suhlasom( dohoda medzi stavebnym urad a urbarom), kde nam docastne davaju suhlas pod podmiekov si tuto cast musime pravne vysporiadat (odkupit) + dalsi kusisko pozemku cca 200m2 naviac, co ja urcite nepotrebujem a ani nechcem !!! Je to doslova "vydieranie" bud chceme stavat alebo nie !!!
Ale mna hlavne zaujima pripravovany zakon, od 1.1.2007 v platnosti, kde kazdy pozemok musi / mal by mat pristupovu cestu.
Nemam si radsej pockat na platnost zakona a podla jedneho pravnika, my to musia umoznit aj bez odkupenia a aj nejakych zmluv.

Re: AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
Petra (25.10.2006 16:06)

Ludo aleno BoBoV, viete mi prosim poradit ako mozem zapisat to vecne bremeno do katastra? Ja mam totiz ten isty problem so Statnymi lesmi. Uzemne rozhodnutie mam, teraz mam problem dostat stavebne.
Dakujem

Re: AKO TO JE S TYM NOVYM ZAKONOM
Ludo (26.10.2006 13:01)

Vecne bremeno pravo prechodu ti zapisu na zaklade zmluvy o prave prechodu. T.z. ze sa dohodnete, pisomne o tomto {asi u notara by bolo najlepsie]

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk