eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Otázka

STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
Pauli (10. 5. 2006 21:47:45)

Dobry den,
s manzelkou sa nevieme moc zhodnut ;) na volbe stresnej krytiny.
Manzelke sa k nasmu domu hodi kanadsky sindel, no ja zastavam klasiku palenu skridlu (ved su aj pekne ploche skridle).

Viete niekto poradit, alebo zhrnut, ake su klady a zapory tychto krytin.

Dakujem.

Odpovede

Počet odpovedí: 34
Stránka: 1 / 3
Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
Roman (11.5.2006 07:41)

Skuste sa pozriet na stranku http://www.iko.cz v sekcii navody, tam su popisane vlastnosti sindlov. Vseobecne sindle sa hodia hlavne pre clenitu strechu. Pri sindloch je vyssia pracnost a tym padom aj cena za vyhotovenie. Sindle vyzaduju presnu tesarsku pracu, nedaju sa nedostatky pozakryvat tak ako pri skridlach.

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
TATRAN (11.5.2006 09:13)

Kanadsky sindel tak na budu pre psa. Dajte betonovu krytinu Mediterran alebo palenu Tondach.

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
pekaso (11.5.2006 10:08)

Kanadsky sindel je lacna bitumenova krytina. Vsetko je vec vkusu a penazi.

to TATRAN
rq (11.5.2006 10:16)

preco prave Mediterran ?? Sa tiez rozhodujem, vytipoval som si Bramac max..

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
TATRAN (11.5.2006 12:05)

rq lebo cena a kvalita. Bramac max sa pouziva malo. dovod ? nie tak celkom sedia otvetr. skridle + ine drobnosti. a hlavne nekupujte tu squelu alpska s posypom ktora je fantasticky spinava po par rokoch....

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
TATRAN (11.5.2006 12:08)

rq zajdite za predajcom Mediterran, vyryzujte 15% na zakladnu a 10% na doplnky (ja mam Mage). dopravu zadara. a pozor aj na kvalitnu foliu, tam sa setrit neoplati. ted by som bral dorken ventu.

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
Rudo (11.5.2006 12:43)

Ja mam Bramac Alpska Klasik (bez posypu), tmavohnedu Protector, a po prvej zime vyzera stale ako nova, na rozdiel od klasickych cervenych (nie Protector).

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
lubomir25 (11.5.2006 19:52)

tiez som sa rozhodoval a mam mediterran - lacnejsia, presne ako pise tatran vybavil som 15perc zlavu doprava v cene doplnky komplet ako bramac - ja mam danubiu visnovu

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
oga (11.5.2006 22:06)

Re: TATRAN Kanadsky sindel tak na budu pre psa.???? Vidno, ze nemas ziadne znalosti. Kanadsky sindel IKO je v nepriaznivych klimatickych podmienkach najlepsie riesenie! A od toho sa odvíja aj jeko zivotnost 25 - 30rokov. Pretoze firmy, ktore tieto sindle varabaju maju iba 30 rocnu skusenost. Nie tak ako u nas na slovensku vam uda kazdy druhy zivotnost od buka bo buka, len aby sa predal. Nemam nic proti Bramaku, ci Tondachu. Kazda krytina ma nieco za aj proti, ale s tym Tvojim nazorom NESUHLASIM

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
Kask (11.5.2006 22:55)

Tatran - mal by si konečne prestat s preferovaným Mediterranu len preto,že ty ho máš na streche a tebe a tvojmu pokrývačovi sa táto krytina páči.Mediterran je na trhu od roku 2002 ,takže ťažko ešte posudzovať jeho vlastnosti,farebnú stálosť,pevnosť,záruku,atď:Pred mesiacom som sa zastavil v stavebninách pri panely s mediterranom a prešiel som rukou po vystavenej vzorke,že vyskúšam aká je hladká.Hladká bola ,ale aj moja ruka zostala prene taká istá zelená ako tá škridla.Takže aby si nebol za pár rokov prekvapený,pretože aj tá cena aj tie zľavy aj doprava zadarmo tiež niečo stoja a možno sa to dobehne na tej kvalite/napr.použitá frakcia štrku 0-1 mm,pričom nemenovaná konkurenčná značka používa 1-4 mm,atdˇ/.A čo sa týka doplnkov značky Mage a im podobným:sú lacnejšie, to je pravda ale zase je to len na úkor kvality - keď porovnám izolačné pásy nárožia tejto značky napr. s Metalrollom od Bramacu, tak množstvo použitého hliníka na časti ktorá je priamo vystavená poveternostným vplyvom je polovičná/ u Mage je 3-4 cm široký pás u Metalrollu je 6-7 cm/ takže preto je tam taká cena. A čo sa týka Bramac Max,tak túto krytinu považujem za jednu z najvalitnejších betónových krytín na trhu/aj keď nemá povrchovú úpravu Protector/.Robí sa v čechách má perfektný hladký povrch - skoro na nerozoznanie od pálenej,nízku hmotnosť 37,5 kg/m2,perfektne do seba zapadá/ Tatran- neviem kde si prišiel na to ,že tam nepasujú odvetracie-jedine ak niekto nesprávne nalatuje strechu/,rýchla montáž - ideálna na väčšie plochy.
Pekaso počítaj so mnou a zistíš,že ten šindel nie je až taká lacná krytina.Priemerný šindel 220.- sk/m2 a vyššie,pieskovaná lepenka 40-50.- sk/m2,plné debnenie 120-150.- sk/m2 čo je cca 400-450.- sk/m2 len za materiál + dvojnásobne pracná montáž a životnosť cca 20-30 rokov v závislosti od kvality.
Ak mám poradiť Paulimu ako človek z praxe/robím strechy niekoľko rokov/ ,tak šindel si nedavaj v žiadnom prípade na strechu,jednak pre horeuvedené dôvody,jednak preto,že je len málo firiem,ktoré ho dokážu kvalitne namontovať a v konečnom dôsledku aj pretože ak by si chcel dosiahnuť jeho dlhšiu životnosť,musel by si zainvestovať do kvality čo je cena pri tomto druhu krytiny od 400.- sk/m2 a vyššie a to je už riadna pálka.
Manželku srdečne pozdravujem a odkazujem jej,že pálená krytina je kvalitný materiál s veľmi dlhou životnosťou/ treba vyberať z typov upravených engobou alebo glazúrou/ a ak by som si mal vybrať či tých 400.- sk/m2 zainvestujem do šindla alebo do pálenej krytiny tak určite zvolím druhú alternatívu.A ak je manželka veľmi náročná a ty máš veľa peňazí tak si daj na strechu bobrovku - zabiješ dve muchy jednou ranou bude to vyzerať ako šindel a bude to pálená krytina /len musí byť na to dymenzovaný krov a ostatná statika/.Prajem veľa zdaru.

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
insight (12.5.2006 07:39)

mne sa paci bramac adria

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
TATRAN (12.5.2006 10:14)

Urcite nebudem propagovat pred 2 rokmi tu NAJLEPSIU krytinu "s posypom" pretoze za nu projektant zhrabol peniaze a na kazdej streche pri lese je po par rokoch uuuzasne spinava. Bramac Max daval kamarat a mal probl. co popisujem. A sindel je jasne....

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
Kask (12.5.2006 19:29)

Tatran - ja tu nepropagujem žiadnu škridlu,ja tu zverejňujem svoje osobné skúsenosti, ktoré pri práci s krytinami mám.Sám mám na streche Bramac alpskú s posypom a tiež ju mám zo severnej strany viacej znečistenú ako z južnej,ale to by som mal vzhľadomna blízkosť družstevných polí a blízkeho lesa každú krytinu aj keď možno menej.Ak som ta urazil tak prepáč,ale už som to nemohol čítať,keď pri každej otázke "akú strešnú krytinu"
je tvoja odpoveď-dajte si mediterran,ja ju mám ,vybavil som skvelú cenu a môj tesár vyškolený na pokrývanie strešných systémov firmou Bramac povedal ,že je super. Rád by som sa pozrel na tvoju strechu,/ale vzhľadom na vzdialenosť je to trocha komplikované/ a prácu tvojho majstra. Možno to čo ty považuješ za skvele odvedenú prácu až také skvelé nie je a možno si narazil na fakt dobrého majstra a je to urobené tak ako sa patrí/lebo i v tejto brandži sa pohybuje strašne veľa fušerov,ktorí si myslia, že keď vedia položiť vedľa seba desať škridiel, tak ovládajú remeslo/ Pred týždňom som na takúto strechu urobenú "tiežodborníkmi" montoval strešné okná a výškový rozdiel medzi dvoma krokvami bol 3,5 cm - strašné, to nenájdeš ani na storočných krovoch.
A ešte k tej Bramac Max. Tento problém, ktorý mal kamarát mohol vzniknúť jedine chybne zvoleným latovaním, v dôsledku čoho mu škridla ktorá išla nad odvetraciu nedosadla tak ako má ,ale sa zastavila na odvetracej, ktorá ju nepustila nižšie-potom tam "majstri"robia rôzne zárezy aby t sadlo tak ako má.Ak používal aj krajové škridly a bolo zle zvolené latovanie,tak problém mal i tam.V takýchto prípadoch treba kontaktovať výrobcu krytiny,ktorý pošle na miesto technického poradcu a ten zistí či je chyba v pokrývačovi alebo v krytine.Ale dobrému odborníkovi sa takáto situácia nemôže stať.

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
Pauli (12.5.2006 20:46)

dakujem, za vsetky prispevky.

budem potrebovat trocha casu, aby som sa tym prebral :).

znamy davali kanadsky sindel a mali presne problem s presnostou spracovania krovu. maju pekne vlnky :(.

Re: STRESNA KRYTINA: kanadsky sindel vs. palena skridla
mtb (14.5.2006 16:31)

A aku kritinu by ste pouzili na 35r dom postavený vedľa bývaleho odrúrkovaného močiaria. Ja som zvolil šindel a to nie kvoli cene lebo škridľa by ma vyšla cca 120.000 kvôli drahým doplnkom ale šindel ma vyšiel 129.745 (kritina, OSB, plechovanie, práca). Rozhodla u mňa váha - šindel 2,8 tony /kritina + plné debnenie OSB doskou/ - škridla cca 7,5 tony.
Pri použití OSB debnenia sa mi po 2 rokoch nevytvorili žiadne zvlnenia krytiny akurát 1x ročne povymetám kamienky. No s tým som rátal. Keby som staval novostavbu alebo mal stavbu so základmi ktorými som si 100% istý určite by som si nedal šindel.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

PORFIX pórobetón
XELLA pórobetón
HELUZ
WIENERBERGER Slovenské tehelne
VELOX
NIKO MGU 1.8
IKO šindle
TONDACH
KM BETA, s r.o.
RUUKKI
› SIKA

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk