eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Pelemele  ›  

Otázka

montaz pohonu na posuvnu branu
jano (17. 8. 2012 20:46:35)

Zdravim. Ma niekto motor Came na pohon posuvnej brany? Ako sa montuje? V baleni je navod na obsluhu riadiacej dosky, to mi je "zatial" zrozumitelne, ale chyba navod na mechanicke namontovanie. Balenie obsahuje plech (velkosti podorisu samotneho motora), ktory sa asi prisrubuje do zeme, a na ten sa pripevnni samotny motor. Ako a kde umiestnit v tom plechu sruby, chybaju mi tam diery? Dalej pohon je rieseny ozubenou tycou, ktora sa pripevni na branu. Su k nej sruby, pravdepodobne na odsadenie samotnej ozubenej tyce od brany. Ako sa upevnia tie sruby? Plus je tam 2x nieco, co pripomina hokejku, asi ako dorazovy vypinac. Ako sa upevni? Vychadza mi to, ze ho upevnim na samotnu ozubenu tyc, len sa mi to zdalo trocha neprakticky urobene. Sorry, zabudol som to sfotit, bolo by to jasnejsie. Teraz az do pondelka som mimo. Ak ma niekto tento pohon, mozte to sfotit a poradit. Dakujem.

Odpovede

Počet odpovedí: 6
Stránka: 1 / 1
Re: montaz pohonu na posuvnu branu
andrej (17.8.2012 20:58)

tester

Re: montaz pohonu na posuvnu branu
jozef (20.8.2012 09:49)

ak nemas navod - zabal to a vrat. Pripadne reklamuj.

Re: montaz pohonu na posuvnu branu
Victorio (20.8.2012 13:24)

sa mi nechce veriť, že ku nemu nemate návod.
Mám pohon Came BX strong a bol ku nemu kompletny navod.
Ten plech je na upevnenie motora, treba odohnúť predstrihnuté jazýčky, ktoré sa majú zabetónovať do pätky motora, potom sa tam dajú šruby z maticami ktorými sa uchytí motor, na motore sú štyri skrutky, ktorými sa nastaví vodorovná poloha a výška motora oproti ozub.hrebeňu. Ja som ale potreboval dať motor vyśšie, takže som ku tomuto plechu zo spodu privaril 4 jakle a na nich dole hrubý plech, ktorým som to upevnil šrubami do betónu.
Tie dištančné valčeky ku hrebeňu sú na odsadenie, ja som ich privaril ku bráne a potom hrebeň priskrutkoval, ale videl som aj riešenie bez privarenia, iba priskrutkované do profilu brány,kde boli predtým vyrezané závity, resp. z druhej strany matice.
Odporúčam privariť !!!
Tá hokejka je doraz áno uchytí sa na ozubený hrebeň ja jednu aj druhú koncovú polohu.
Odporúčam ale aj mechanické dorazy na obe strany, aby brána "neušla", samozrejme fotobunky z vonkajšej strany,pri betónovaní pätky urobiť prípravu pre el.inšt.
Pri sprevádzkovaní motora to odporúČam spraviť ešte dnu na stole s pripojenými fotobunkami, niekedy je problém s detekciou diaľkových ovládačov.
Mne po cca roku a pol začína trochu štrajkovať, nechce sa niekedy pohnúť, ale to je možno tým teplom alebo sa zdvihol základ pätky motora a ide to pritesno.

Re: montaz pohonu na posuvnu branu
jano (21.8.2012 15:56)

Vdaka. Ten pohon som kupil spolu s dalsim motorom (pre rodicov) pred rokom. Doostal som zaujimavu zlavu, takze som ho zobral, aj ked som vedel, ze branu nebude dokoncena. Mozno som ten navod niekam zalozil.... neviem. Mam tam navod ako som spomenul na dosku v anglictine. Este raz vdaka. Este jedna otazka, je nejaky problem s nasrubovanymi valcekmi ? (namiesto privarovania) Nakolko som pred tyzdnom namaloval branu a nechcem znicit nater. Ale ak sa inak neda, privarim, necham si poradit.

Re: montaz pohonu na posuvnu branu
jaro (2.4.2013 21:58)

ja viem ako namontovat pohon na branu pište maily rad pomožem Prešov

Re: montaz pohonu na posuvnu branu
Mirose (16.5.2013 15:26)

Aka je standartna cena montaze pohonu na samonosnu branu-4m? Iba praca?

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk