eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Vykurovanie, ohrev vody, kotly  ›  

Otázka

elektrický – ionizačný kotol
Dali (24. 5. 2013 6:41:09)

Páni, tento zázrak http://iontherm.eu/index.php/sk/porovnanie-u-innosti-kotla-nemo-a-oby-ajneho-elektrickeho-kotla propagujú niektorí projektanti, že ušetrí pri kúrení a že je to super novinka. Pochádza to z Ruska, ale nemá certifikát. Tento robia v Maďarsku.
Ušetrí to niečo proti bežnému elektro-kotlu? Alebo klamú ako noviny?
Vyjadrite sa prosím, lebo si o tom myslím svoje. Vopred ďakujem za reakcie.

Odpovede

Počet odpovedí: 31
Stránka: 1 / 3
Re: elektrický – ionizačný kotol
krak3n (24.5.2013 07:44)

hmm ak zariadenie ma vykon 3kW a prikon 1.5kWh tak pracovalo pravdepodoben polovicu casu t.j. z 1h pracovalo 30 minut . (fyzika nepusti, ak ariadenie ma dodat 3kW po dobu 1h, tak spotrebuje prave 3kWh .. a to nezaratavam straty).

Takze cela krasna tabulka ktora tam nieco medzi kotlom a tym zazrakom porovnava je vlastne len na zasmiatie, nakolko nie je vobec zrejme, co vlastne porovnava ..

cely oblb sa ukaze vlastne z ineho linku http://iontherm.eu/index.php/sk/technicke-udaje .. rataju, ze toto zariadenie bezi len 1/3 dna (8h)

Kolko ma teda z toho zazraku stoji teplo ? za 8h pri 3kW vykone dostanem 24kWh energie .. za tento cas mi to zozralo zo siete prave 24kWh .. vysledok ? co som spotreboval to som zaplatil . kde je teda lepsia ucinnost voci inemu (elektrickemu) kotlu ?

Re: elektrický – ionizačný kotol
Dali (24.5.2013 07:58)

Veď to.
Iný elektrický 24kW kotol, keď pôjde 8 hodín, tak tiež minie tretinu plynu z jeho možného maxima.
To isté platí aj o plynových kotloch, však?

Re: elektrický – ionizačný kotol
krak3n (24.5.2013 08:18)

skor to zoberiem z inej strany .. takych zazrakov je na trhu vela .. ciel je ukecat neznaleho zakaznika a predat mu svoj vyrobok .. nedavno sa tu prebela podobnuy zazrak .. http://www.e-filip.sk/Default.aspx?ContentID=1010&ThreadID=336058&sortBy=lastAnswer

Re: elektrický – ionizačný kotol
Victorio (24.5.2013 08:53)

ešte pred 25 rokmi mal spolužiak na internáte takú "varnú kanvicu" made in CCCP, v ktorej nebola špirála, ale iba dva pliešky, do ktorých išlo priamo 220V. Bezpečnosť "perfektná", ale čuduj sa svete, fungovalo to a žohrialo vodu veľmi rýchlo, správalo sa to síce ako elektrolyzér, takže to sem tam vyprodukovalo nejaké chemické splodiny, plus unikol vodík a kyslík. Ak do toho ale dal čaj, celé sa to nenormálne spenilo. Z elektród postupne ubúda, teda aj ten superjonizačný kotol bude potrebovať po čase údržbu. navyše obávam sa, že sa tam budú tvoriť aj nejaké plyny (H2O nieje dokonale čistá, obsahuje aj chlór ,železo atď), takže očakávam zavzdušnenie a zanášanie.
Ale fyzika nepustí, energie si to zoberie rovnako ako "bežný" el. ohrievač, akurát možno rýchlejšie zohreje
Ale je to trápne oblbovať ľudí použitím označenia, ktorému povedzme väčšina ľudí nerozumie, ako molekulárny, ionizačný, rezonančný, kozmický, kvantový , z laboratórií NASA a pod. bludy. Aj taký obyčajný solárny kolektor by sa mohol volať prijímač termonukleárneho kozmického žiarenia :)

Re: elektrický – ionizačný kotol
Dali (24.5.2013 08:55)

Takže zavádzanie zákazníka ....
Vďaka za stratu času, netreba sa tomu viac venovať :-)

Re: elektrický – ionizačný kotol
Mirčo (24.5.2013 09:31)

Ešte k tomu čo písal Victorio. "Z elektród postupne ubúda, teda aj ten superjonizačný kotol bude potrebovať po čase údržbu." Čo myslíš - kde končí ten ubúdajúci materiál elektród.....

Re: elektrický – ionizačný kotol
marek66 (24.5.2013 09:47)

v komine asi nie ?

Re: elektrický – ionizačný kotol
MPMT (26.5.2013 19:37)

Ak chcete o tom viac vedieť ako to funguje,a nemúdrovat zbytočne ,
treba nás kontaktovať: http://www.ion-therm.eu

Re: elektrický – ionizačný kotol
Dasa (26.5.2013 20:32)

MPMT, na Vasej stranke pisete: "Za rovnaký čas elektrický špirálový kotol zohreje približne 1-2 l vody, pričom kotol NÉMO až 3-4 litre vody. Preto je ekonomicky efektívnejší ako elektrické kotly zo špirálou."
Ak ma elektricky kotol vykon 20kW a ten Vas NEMO tiez, preco by mal byt 2x efektivnejxi? Nepremeni sa nahodou cela elektricka energia na tepelnu?
V tom pripade Vas Nemo za kratsi cas spapa tolko elektriky ako bezny elektrokotol za dlhsi.
Jednoducho povedane: na ohrev rovnakeho mnozstva vody o rovnaku teplotu vlozime do nej rovnako vela energie.

Re: elektrický – ionizačný kotol
Mirčo (27.5.2013 07:00)

Dáša - bingo!

Re: elektrický – ionizačný kotol
krak3n (27.5.2013 07:42)

MPMT: uplne staci ak si rozumny clovek zopakuje zakladu fyziku .. je uplne jedno akym sposobom vodu pomocou elektriky zohrejete (odporovym drotom, stiepenim na ionty a nasledne ich szlucovanim atd) .. proste zaklad je jasny .. kolko energie dodate, tolko voda dostane (okrem strat, samozrejme). Necerpate energiu z ineho zdroja tepla, takze optori napr tepelnemu cerpadlu nedokaete vykazovat COP nad 1 .. Kedze nemate COP lepsie ako 1 .. v principe su cele tie rozpravky o lepsich parametroch ako pri klasike, elektrokotli len pre neznalych zakaznikov, co vam na to naletia ..

Re: elektrický – ionizačný kotol
Zákaznícky servis HeatTop (20.6.2013 14:20)

Myslíme si, že je trochu deformáciou hovoriť pri kúpe čohokoľvek nového vždy IBA o úspore, aj keď samozrejme, úspornosť je v každej dobe veľmi dôležitá aj zaujímavá a bohužiaľ, preto sa aj ,,úspora" ako pojem často zneužíva a ,,dobre predáva".Výhoda však nemusí byť vždy zadefinované iba úsporou, aj keď s ion kotlami ( správny názov je skôr elektródnymi, resp.elektródovými kotlami) je možné samozrejme dosiahnuť aj túto výhodu.
Za vcelku dôležité považujeme aj nenáročnosť údržby týchto Ionkotlov pri porovnaní pravdepodobnosti poruchovosti vyplývajúcej z komplikovaných konštrukcií a náročnej elektroniky dnešných plynových a iných kotlov a takéhoto vcelku jednoduchého zariadenia. Dôležitý je aj očakávaný užívateľský komfort. Nezabudnúť je tiež treba možno na riziká vyplývajúce z vykurovania plynom a to cenové( nárast cien plynu), zdravotné (otrava CO2),ale aj nebezpečenstvo výbuchu ( niekoľko príkladov z minulej vykurovacej sezóny na slovensku). Tieto riziká dokážu tieto Ionkotly za vhodných podmienok eliminovať pri možnosti zároveň sa vyhnúť nákladom na výstavbu komína, nákladov za zavedenie plynovej prípojky ( resp. je to zaujímavé aj pre lokality, kde prístup plynu dnes ešte nie je štandardne dostupný).
Súhlasíme absolútne, že nie je vhodné sa oháňať jednoznačne iba úsporou, lebo jej reálne prejavenie sa závisí od konkrétneho už existujúceho vykurovacieho systému, ako aj od tepelnoizolačných vlastností konkrétnej budovy.Preto si myslíme, že treba zvážiť a starostlivo vypracovať ponuku vždy pre konkrétnu budovu a nestavať ponuku len na úsporu, ale zohľadniť aj ďalšie výhody, ktoré som vymenoval vyššie. Primárne by sme o výmene za takýto Ion kotol doporučovali uvažovať ak mám novostabu a ešte som neinvestoval do prípojky, komína a hľadám alternatívu s relatívne nízkymi zriaďovacími nákladmi a s nenáročnou formou prevádzky s dostatočným, dnes už vyžadovaným štandardom komfortu. Určite by som veľmi starostlivo zvážil výmenu ešte dobre fungujúceho akéhokoľvek plynového kotla za náš nový ionkotol, len tak , kvôli možnej úspore skôr, ako mi skončí životnosť môjho , nie lacno zakúpeného plynového kotla, lebo tu by mi ekonomika nemusela skončiť v správnych číslach. Pri elektrickom kotly je to už na zváženie, ako ako aj pri kotloch na tuhé palivo ( už len z pohľadu komfortu).Rozhodnutie ja v konečnom dôsledku vždy na zákazníkovi a kvalita firmy a jej produktov sa prejaví nie sľubmi pri predaji, ale naplnnými očakávaniami zákazníka, službami počas spolupráce a následnom servise.prajeme pekný deň : http://www.heattop.sk

Re: elektrický – ionizačný kotol
setrim.sk (20.6.2013 15:29)

Na Vašej stránke píšete príbeh kamaráta, ktorý prešiel na elektrokotol, lebo nemohol zaplatiť nedoplatok za plyn pri vyúčtovaní.
Pri veľkom dome s veľkou tepelnou stratou mu za rok príde vyúčtovanie od elektrárne. Keď sa pozrie na sumu, tak nezaplatí ani elektriku, odstavia ho a za rok prejde na kúrenie tuhým palivom ... samozrejme v dome už nebude mať plyn ani elektriku a po krku mu pôjdu exekútori ...

Re: elektrický – ionizačný kotol
Zákaznícky servis HeatTop (20.6.2013 16:00)

Ďakujeme za reakciu aj obavu o osud nášho uvedeného priateľa. Náš kamarát celú uplynulú sezónu vykuroval Ionkotlom, pričom využil kombináciu klas.radiátorov a podlahového vykurovania. Môžeme pokojne potvrdiť, že exekútor ani iné tragické scenáre sa nekonali. Kotol fungoval v poimere k pôvodnémuvykurovaniu v režime úspory cca 12% oproti predošlému systému.(Ak máte seriózne záujem sa ho opýtať, kontakt na neho je k dispozícii na zák.servise, rád podá referencie ).Pozn.Dom má ,,zateplený" bez Vami uvedených veľkých tepelných strát a zároveň disponuje plastovými oknami. Veríme, že maľovanie čerta na stenu nie je aj na tomto fóre národným športom,Prajeme pekný deň.

Re: elektrický – ionizačný kotol
raper (20.6.2013 20:36)

ku.va tak toto je fasa
presiel od plynu na elektrinu a este 12% usetril
jedine zeby to bolo trocha inak:
-mal stary dom a spotrebu plynu X
-potom ten dom zeteplil, dal nove okna a prerobil kurenie, ked do casti domu dal podlahovku
-a este debil-namiesto ponechania plynu dal elektrinu
a potom
-namiesto toho aby ostal pri plyne a po prerobeni a zatepleni domu na tom plyne usetril aspon 35 alebo 40 % na vykurovani
oproti povodnej spotrebe
-usetril len smiesnych 12 percent
a terazky ti poviem ako to s tou usporou je
-on totiz ten kamarat v podstate 20 az 30 percent prerobil
oproti tomu-keby nechal plyn
alebo ani teraz nerozumiete???
usteril-lebo prerobil dom a zateplil
nie preto-ze zmenil kotol!!!!

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

UNIVENTA, s.r.o.
PROTHERM, s.r.o.
HERZ
DEVI s.r.o.
MITSUBISHI ELECTRIC
NETSYSTEMS a.s.
AB THERM
FONTES
› ROGICOM
GRUNDFOS - čerpadlá

Položte svoju otázku aj profesionálom poradenských centier firiem

›› otázka firmám
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk